Jest to jedna z najmłodszych wsi na terenie Gminy Głusk. Powstała dopiero po I wojnie światowej, przy drodze do Piask, z gruntów wydzielonych z Wilczopola. Powstała wokół murowanego zajazdu z pierwszej połowy XIX wieku, który składał się z budynku mieszkalnego stanu i budynku gospodarczego. Obecnie leży na skraju terenów należących do Gminy Głusk.
Szosa do Piask, Krasnegostawu, docelowo do Chełma, Zamościa, Tomaszowa i Hrubieszowa – obecnie dwupasmowa do samych Piask- zmieniła obraz i charakter wsi. Różni się ona zdecydowanie od innych wsi gminy. Ma bardziej podmiejski wyraz.
Znajduje się tutaj kościół parafialny, murowany, bardzo ładny i komponujący się z otoczeniem. Budowę jego rozpoczęto w roku 1987.
Wcześniej znajdował się tam kościół filialny wybudowany w 1937 r., przy wykorzystaniu budulca pochodzącego z kościoła w Pawłowie, wzniesionego tam w 1744r z fundacji Antoniego Siła – Nowickiego.
Z okresu międzywojennego pochodzi młyn elektryczny, wymurowany z kamienia wapiennego, z narożami i obramowaniami naroży okiennych, wykonanymi z cegły ceramicznej.

thumb_kosciol.jpg  thumb_mlyn.jpg
Kazimierzówka. Kościół
parafialny wybudowany w 1987 r.
Kazimierzówka. Młyn elektryczny
z okresu międzywojennego,
obecnie nieczynny