Głusk: Zapisy piłkarzy rozpoczęte


Drużyny, które chcą zagrać w kolejnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Głusk mogą kompletować składy. Organizowane po raz czwarty zawody odbędą się 10 lutego, a lista zainteresowanych zespołów właśnie została otwarta.

Na pogromcę czekają „Czarne Konie” z Mętowa, które wygrały wszystkie dotychczasowe edycje imprezy. Szanse na detronizację mistrzowskiej ekipy mają drużyny, złożone z 6 do 10 zawodników, zamieszkałych wyłącznie w gminie Głusk. W każdej musi się znaleźć, co najmniej dwóch piłkarzy, którzy ukończyli 30 lat, czyli urodzili się przed 10 lutego 1989 roku.

Zgodnie z regulaminem, w turnieju organizatorzy mają prawo przyznania maksymalnie dwóch „dzikich kart” dla drużyn składających się wyłącznie z pracowników urzędu gminy, nauczycieli wychowania fizycznego z gminnych szkół oraz z byłych zawodników Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk. W tym przypadku wszyscy zawodnicy muszą mieć ukończone 30 lat, ale warunek o zameldowaniu lub zamieszkaniu w gminie nie ma zastosowania.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 12 zespołów, ale z jednej miejscowości można zgłosić maksymalnie dwie ekipy. Kolejna będzie wpisana na listę rezerwową i może przystąpić do rywalizacji tylko wtedy, gdy zgłosi się mniej niż 12 zespołów. O zakwalifikowaniu do rozgrywek decyduje kolejność zgłoszeń.

Oprócz pucharów dla najlepszych czterech drużyn organizatorzy chcą w ten sam sposób uhonorować najlepszego strzelca i bramkarza.

Zespoły, które chcą zagrać w tegorocznym turnieju, powinny wypełnić formularz dostępny na stronie: www.glusk.pl i jak najszybciej dostarczyć go do organizatorów. Można to zrobić osobiście, przekazując dokument do Bogusława Kukuryka lub wysyłając go za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: sekretariat@glusk.pl. Informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 75 18 650 lub 662 108 258.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa w środę 6 lutego, dzień później odbędzie się spotkanie organizacyjne kapitanów zgłoszonych drużyn, a zawody odbędą się 10 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mętowie.