Głusk: Udane „Gwiazdkopisanie” uczniów z Wilczopola


Nagroda główna i trzy wyróżnienia indywidualne oraz dodatkowe wyróżnienie dla szkoły. To dorobek uczniów Szkoły Podstawowej w Wilczopolu-Kolonii w ogólnopolskim konkursie literackim Polskiego Radia.

Uczestnikami zmagań pod nazwą „Gwiazdkopisanie” były nie tylko dzieci, ale również ich rodziny, które miały za zadanie opracowanie w dowolnej formie literackiej świątecznych wspomnień. W szkole w Wilczopolu-Kolonii to wyzwanie podjęli uczniowie klasy III z nauczycielką Czesławą Masłowską oraz ich starsi koledzy z klas IV i V, którzy pracowali pod kierunkiem Olgi Krzywickiej.

Jury konkursu uznało, że na pierwszą nagrodę zasłużyła rodzina Krzywickich, czyli Kalina z klasy III i szóstoklasista Kornel, którzy napisali humorystyczne opowiadanie „Może zbłąkany wędrowiec?”. Spośród uczestników konkursu z całej Polski jurorzy przyznali tylko trzy takie nagrody główne, w tym jedną dla rodzinnego duetu ze szkoły w gminie Głusk. Ponadto na liście wyróżnionych znaleźli się kolejni uczniowie z SP w Wilczopolu-Kolonii – trzecioklasiści Maja Piasecka i Jan Motyl oraz Tymoteusz Kazula z klasy IV.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali w nagrodę konsolę, szkoła odebrała radio, a wyróżnieniami zostali uhonorowani zestawami gier planszowych.

Nazwiska wszystkich laureatów zostały ogłoszone na antenie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie odbyła się również prezentacja najciekawszych propozycji. Prace zostały też opublikowane w formie książki elektronicznej i udostępnione na stronie internetowej stacji.

(fot. SP w Wilczopolu-Kolonii)