Głusk: Lutowe propozycje centrum kultury


Centrum kultury w Dominowie ma jeszcze wolne miejsca dla uczniów, którzy chcą w tej placówce spędzić tegoroczne ferie. Z kolei dorosłych placówka zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii centrum kultury organizuje dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat warsztaty teatralne oraz zajęcia plastyczne i wokalno-aktorskie. Ich uczestnicy będą się uczyć m.in. tworzenia elementów kostiumów teatralnych i samodzielnych etiud aktorskich. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki i piątki. W ramach ferii placówka w Dominowie organizuje również wyjazdy do Teatru Muzycznego w Lublinie, ale w tym przypadku lista uczestników jest już zamknięta.

Bez wcześniejszego zapisywania uczniowie z gminy Głusk będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, które będą się odbywać w świetlicach w Wilczopolu i Klinach.

Natomiast dorośli mogą się jeszcze zapisywać na tegoroczny bal karnawałowy z muzyką na żywo miejscowego zespołu „Blue Boys”, który odbędzie się w sobotę 9 lutego.

W związku z przypadającym sześć dni później Międzynarodowym Dniem Kota, także w lutym, centrum kultury organizuje konkurs poświęcony tym zwierzakom. Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej nawiązującej do hasła „Kocia natura. Termin przyjmowania konkursowych propozycji upływa 1 marca, a jego rozstrzygnięcie odbędzie się cztery dni później.

Pełny regulamin konkursu, a także informacje na temat feryjnych propozycji i balu dla dorosłych są dostępne na stronie interentowej: www.centrumkulturyipromocjigminyglusk.pl oraz telefonicznie pod numerami: 81 75 19 005 lub 507 667 300.